O mnie

Poznajmy się!

Nazywam się Justyna Adamek i jestem magistrem dietetyki. Ukończyłam studia na kierunku dietetyka kliniczna i psychodietetyka. 

Na co dzień współpracuję z pacjentami zarówno online jak i stanonarnie.  Prowadzę własny gabinet dietetyczny.  Stacjonarnie możemy spotkać się w Makowie Podhalańskim oraz w Zabrzu. 

Dietetyka jest w moim sercu od wielu lat. Już na początku szkoły średniej zrodziła się we mnie chęć rozwoju właśnie w tym  kierunku. Stale się rozwijam i nie staje w miejscu. Regularnie biorę udział w kursach i konferencjach, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Głównym kierunkiem mojej działalności są indywidualne współprace z pacjentami.

Poza praktyką indywidualnej pracy z pacjentem zajmuję się również planowaniem żywienia zbiorowego dla szkół i przedszkoli.

Organizuje warsztaty i szkolenia w tematyce zdrowego stylu życia dla dzieci i dorosłych.

 

Jestem również twórcą e-booków, które znajdziesz w zakładce sklep. 

Bardzo lubię gotować i robić zdjęcia kulinarne, w swojej pracy łączę moje pasje.  Na tej stronie w  zakładce blog znajdziesz moje przepisy, które regularnie publikuje. 

Od kilku lat działam aktywnie w social mediach. Znajdziesz mnie na Facebooku, Tik-toku i Instagramie. 

Uczę tego, że na diecie można jeść normalnie i mieć świetne efekty. Jestem przeciwnikiem restrykcyjnych diet.

Uważam, że dobra  dieta, to ta, która pasuje do Ciebie, do Twojego stylu życia, ilości czasu na gotowanie, budżetu i upodobań kulinarnych. Nie wierzę w magiczne suplementy odchudzające, spalacze tłuszczu i cudowne detoksy. Moim zdaniem drogą do zdrowia i wymarzonej sylwetki są dobre nawyki żywieniowe i zdrowe relacje z jedzeniem.

Kiedyś sama zabraniałam sobie wszystkiego, co nie wpisuje się w ramy idealnej diety. Jak to się kończyło? Najczęściej bardzo szybko porzucałam swoje założenia, przez co wydawało mi się, że mam słabą wolę. Gdy było mi smutno, byłam zła lub zestresowana sięgałam po jedzenie. Nie znałam innego sposobu na pozbycie się niechcianych emocji. Dziś moje podejście jest diametralnie inne.

Po pierwsze wiem, że wcale nie muszę jeść idealnie, że w zdrowej diecie jest miejsce na wszystko, kluczem jest znalezienie umiaru i równowagi.

Po drugie wiem, że nie ma czegoś takiego jak słaba wola. Jest tylko ta bardziej lub mniej wytrenowana. Silna wola jest jak mięsień, w każdym momencie życia możesz ją rozbudować, jeśli tylko odpowiednio będziesz trenować.

Po trzecie nie utożsamiam jedzenia z lekarstwem na wszystko, co złe. Nie szukam w nim pocieszenia. Znam mnóstwo innych sposobów na poprawę swojego humoru.

Cieszę się, że dziś na podstawie swojej wiedzy, którą zdobywałam przez lata nauki i praktyki oraz przez moje prywatne doświadczenia jestem w stanie pomagać swoim pacjentom naprawiać zepsute relacje z jedzeniem.

Zapraszam do obserwacji w social mediach!
Kliknij ikonkę i bądź na bieżąco.


Co mnie wyróżnia?

Kompetencje

Jestem magistrem dietetyki. Ukończyłam specjalizacje z zakresu dietetyki klinicznej i psychodietetyki. Moja miłość do dietetyki zrodziła się już na etapie technikum żywienia. Za mną prawie 10 lat edukacji. Swoją wiedzę przekładam na współprace z pacjentami. Jestem na bieżąco z badaniami naukowymi, dzięki czemu wprowadzam do współprac skuteczne techniki.

Dopasowanie planu żywieniowego do Twojego stylu życia

Współpracując ze mną, możesz mieć pewność, że dieta będzie dopasowana do Ciebie. W dobrym poznaniu Twoich potrzeb pomaga mi wypełniona przez Ciebie ankieta i przede wszystkim szczera rozmowa z Tobą. Dietę dopasowuje indywidualnie do Twoich preferencji: smaku, możliwości kulinarnych oraz finansowych, stylu życia oraz ilości czasu.

Empatia i dobry kontakt z pacjentem

Potrafię słuchać, nie krytykuje i nie oceniam. Tworzę relację, u której podstawy znajduje się zaufanie, dzięki temu łatwiej jest rozmawiać o problemach i planować działania, które je rozwiązują. Dobry kontakt pozwala mi na lepsze zrozumienie Twoich potrzeb, planów i marzeń.

Wsparcie i psychoedukacja

Wiem, jak ważne w procesie zmiany jest odpowiednie wsparcie. Dlatego motywuje, wspieram i edukuje. Studia psychodietetyczne jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że dieta to nie wszystko. Pomogę Ci osiągnąć Twój cel przez kompleksowe wsparcie.

Dieta jako realne wsparcie leczenia

Pomogę Ci wesprzeć leczenie poprzez odpowiednie odżywianie. Nie ma żadnych wątpliwości, że dieta ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Przez lata edukacji zdobywałam wiedzę, dzięki której pomogę Ci, bilansując jadłospis, tak by dieta sprawiła, że poczujesz się lepiej.

Chcesz podjąć współpracę?

Shopping Cart
Scroll to Top